دکمه «Enter» را برای در کردن این قسمت و نمایش محتوا بزنید.

نوشته‌ها منتشر شده در “کاردانش”

برگزاری کارگاه کشوری نقشه کشی با اتوکد

 

با احترام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)،

گروه آموزشی کامپیوتر فنی و حرفه ای و کاردانش سیستان و بلوچستان با همکاری دبیرخانه کشوری در راستای برنامه عملیاتی خود، در نظر دارد کارگاه آموزشی آنلاین کشوری با موضوع “نقشه کشی با اتوکد” در تاریخ ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۸ صبح ویژه هنرآموزان و سرپرستان بخش کامپیوتر برگزار نماید.

لازم به ذکر است پیش ثبت نام این کارگاه قبلا توسط دبیرخانه کشوری صورت گرفته و فقط همکاران مجاز در لیست ذیل قادر خواهند بود از این کارگاه استفاده نمایند.

تبصره: به جهت استفاده حداکثری هنرآموزان کامپیوتر استان سیستان و بلوچستان از کارگاه های آموزشی، آندسته از همکاران استان که موفق به پیش ثبت نام از طریق دبیرخانه کشوری نشده اند، می توانند تا تاریخ ۲ آذر ۱۴۰۰ از طریق لینک زیر ثبت نام نمایند.

لینک ثبت نام (ویژه همکاران استان سیستان و بلوچستان): پیش ثبت نام ( کارکاه تمام شده است)

از آنجایی که این کارگاه از طریق بستر ادوبی برگزار می گردد لازم است شرکت کنندگان قبل از شروع کارگاه نسبت به نصب پیش نیازهای لازم از قبیل Adobe connect و adobe flash player اقدام نمایند. همچنین می بایست ۱۵ دقیقه قبل از شروع جلسه به عنوان کاربر مهمان و  صرفاً با وارد کردن کد پرسنلی به کارگاه وارد شوند.

 

تاریخ برگزاری کارگاه: پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ از ساعت ۸ تا ۱۰ صبح

مدرس: جناب مهندس سعید فراهی

بستر کارگاه: Adobe Connect

اسامی شرکت کنندگان: مشاهده

اسامی حاضرین کارگاه: ( پزودی )

لینک ورود به کارگاه: ورود ( کارکاه تمام شده است)

محتوای ارائه شده در کارگاه: اسلاید محتوا و منابع – فیلم کارگاه آنلاین

اخبار تکمیلی از طریق همین پست اطلاع رسانی خواهد شد.

برگزاری کارگاه کشوری برگزاری جلسات آنلاین با Zoom و Google Meet و ابزار JamBoard

 

با احترام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)،

گروه آموزشی کامپیوتر فنی و حرفه ای و کاردانش سیستان و بلوچستان با همکاری دبیرخانه کشوری در راستای برنامه عملیاتی خود، در نظر دارد کارگاه آموزشی آنلاین کشوری با موضوع “برگزاری جلسات آنلاین با Zoom و Google Meet و ابزار JamBoard” در تاریخ ۲۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۸ صبح ویژه هنرآموزان و سرپرستان بخش کامپیوتر برگزار نماید.

لازم به ذکر است پیش ثبت نام این کارگاه قبلا توسط دبیرخانه کشوری صورت گرفته و فقط همکاران مجاز در لیست ذیل قادر خواهند بود از این کارگاه استفاده نمایند.

تبصره: به جهت استفاده حداکثری هنرآموزان کامپیوتر استان سیستان و بلوچستان از کارگاه های آموزشی، آندسته از همکاران استان که موفق به پیش ثبت نام از طریق دبیرخانه کشوری نشده اند، می توانند تا تاریخ ۱۸ آبان ۱۴۰۰ از طریق لینک زیر ثبت نام نمایند.

شرکت کنندگان می بایست ۱۵ دقیقه قبل از شروع جلسه به عنوان کاربر مهمان و با کد پرسنلی خود وارد شوند.

لینک ثبت نام (ویژه همکاران استان سیستان و بلوچستان): پیش ثبت نام ( کارگاه به اتمام رسیده است)

تاریخ برگزاری کارگاه: پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰ از ساعت ۸ تا ۱۰ صبح

مدرس: جناب مهندس وحید محمودی

بستر کارگاه: Adobe Connect

اسامی شرکت کنندگان: مشاهده

اسامی حاضرین کارگاه: مشاهده (گواهی شرکت در کارگاه این عزیزان بزودی صادر و ارسال می شود. در صورت هر گونه مغایرت با آی دی تلگرام  @ebrahimi_hushang تماس حاصل فرمائید)

لینک ورود به کارگاه: ورود ( کارگاه به اتمام رسیده است)

محتوای ارائه شده در کارگاه: فیلم کارگاه

اخبار تکمیلی از طریق همین پست اطلاع رسانی خواهد شد.

کارگاه غیرهمزمان آشنایی با تهیه بوم کسب و کار

پیرو اطلاعیه پیشین گروه کامپیوتر فنی و حرفه و کاردانش استان، کلیه هنرآموزان و سرپرست بخش‌های کامپیوتر هنرستان‌های کار دانش و فنی و حرفه ای استان می‌توانند با مشاهده فیلم‌های آموزشی و تهیه بوم کسب و کار و ارسال آن برای گروه کامپیوتر استان تا حداکثر ۱۵ آبان‌ماه ۱۴۰۰ از گواهی کاراگاه بهره مند شوند.

راهنمای مدل کسب و کار یا بیزینس مدل

اطلاعیه برگزاری کارگاه مجازی کامپیوتر

گروه آموزشی کامپیوتر فنی و حرفه ای و کاردانش استان در راستای اجرای برنامه عملیاتی خود، در نظر دارد کارگاه آموزشی آفلاین و مجازی با موضوع “بوم کسب و کار” مربوط به درس تجارت الکترونیک پایه دوازدهم شبکه و نرم افزار برگزار نماید.

همکاران محترم می توانند محتوای آموزشی کارگاه را از تارنمای گروه کامپیوتر استان به آدرس computer.sbedu.ir که از روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ لغایت روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ بارگذاری می گردد، دریافت نمایند .

به منظور تمرین و تکمیل یادگیری لازم است همکاران محترم، بوم کسب و کاری مطابق مطالب بیان شده تدوین و تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ به آدرس fanicomputersb@gmail.com ارسال نمایند.

محتوای آموزشی مورد نیاز

با عنایت به شروع سال تحصیلی و عدم چاپ و یا توزیع نشدن کتاب های کاردانش، توجه همکاران هنرآموز را به چند نکته جلب می نمایم.

  1. ملاک تدریس در کاردانش “استاندارد آموزشی” هست . هرگونه جزوه و یا حتی کتاب بایستی تمام مطالب استاندارد رو پوشش بدهد. این وظیفه همکار هنرآموز هست که قبل از تدریس از منابع مختلف از این موضوع اطمینان حاصل کند.

همکاران گرامی می توانید جدول دروس و استانداردهای آموزشی را از طریق منوی “منابع موردنیاز آموزش” دریافت نمائید.

  1. با همت جامعه ای از مدرسین و تحت نظارت سرگروه های استانی در کل کشور، سال قبل یکسری فیلم های آموزشی از تمامی استانداردهای کاردانش و کتاب های فنی و حرفه ای تهیه و تدوین شد. این فیلم ها تا حدود بسیار زیادی تمام استانداردها و مطالب را پوشش می دهند. همکاران گرامی میتونن از این فیلم ها ( به عنوان یک رسانه کمک درسی) در کلاس های درسی خودشون بهره ببرند.
    لینک وب سایت دبیرخانه کشوری
    از طریق منوی “کاردانش” در بالای سایت و گزینه “فیلم های آموزشی درس به درس”

بارم بندی استانداردهای کاردانش

با سلام

از آنجایی که به فصل امتحانات خرداد ماه نزدیک می شویم، با ذکر یک مثال، توجه هنرآموزان محترم را به نحوه صحیح بارم بندی و طراحی سوال استانداردهای مهارتی شاخه کاردانش جلب می نماییم:

ابتدا بایستی استاندارد مربوطه را دریافت کرده و تعداد ساعات (نظری/عملی) مربوط به هر شایستگی را استخراج کنیم. برای مثال استاندارد “استفاده از مهارت های شهروند الکترونیکی” با کد رایانه ای ۱-۰۰۱-۰۱۳-۰۵۳-۲-۷۳۲۱ را در نظر بگیرید. طول دوره آموزش در این استاندارد ۸۰ ساعت (۲۴ساعت نظری و ۵۶ ساعت عملی) می باشد. طبق استاندارد بودجه بندی ارزشیابی به صورت ۲۵% کتبی، ۶۵% عملی و ۱۰% اخلاق حرفه ای می باشد.

حال به صفحه مربوط به جمع ساعات آموزشی مراجعه کرده ( در صورت نبود این صفحه بایستی از بخش “برگه تحلیل آموزش” از استاندارد آن را محاسبه نمود. شکل زیر اطلاعات فوق را نشان می دهد:

همانطور که مشاهده می نمائید تعداد ساعات نظری و عملی برای هر شایستگی مشخص شده است. حال متناسب با این ساعات بودجه بندی لازم برای هر شایستگی را به صورت زیر محاسبه می کنیم:

بودجه بندی هر شایستگی (برحسب درصد) = جمع ساعات /(تعداد ساعت آن شایستگی * ۱۰۰)

ردیفشایستگینظریدرصد آزمون پایانیعملیدرصد آزمون پایانی
۱انتخاب تجهیزات الکترونیکی مناسب۵۲۰۷۱۵
۲کار با سیستم عامل ویندوز۵۲۰۱۵۲۵
۳کار با اینترنت۶۲۵۱۵۲۵
۴دریافت خدمات آنلاین۳۱۳۱۰۲۰
۵کار با تلفن های همراه۳۱۳۶۱۰
۶کار با شبکه های اجتماعی۲۹۳۵
جمع ساعات۲۴۱۰۰۵۶۱۰۰
جدول ۱ – محاسبه بودجه بندی استاندارد

حال به توجه به این بودجه بندی اقدام به طراحی سوال برای آزمون نظری و عملی نمائید. برای طراحی سوال دقت کنید در بخش “برگه تحلیل آموزش” در استاندارد، مباحث و سرفصل های نظری (دانش) و عملی (مهارت) از همدیگر تفکیک شده اند و سعی شود در آزمون نظری از “دانش” و در آزمون عملی از قسمت های “مهارت” سوال طرح شود.

از آنجایی که در این استاندارد ۱۰درصد از بودجه بندی به “اخلاق حرفه ای” تخصیص داده شده است بایستی نمره به دست آمده (مثلا از ۱۰۰ نمره) را با استفاده از تناسب به فرم ۹۰ نمره تبدیل کرده و ۱۰نمره اخلاق حرفه ای را با آن جمع کرده تا نمره نهایی به دست آید. مثلا هنرجویی از آزمون نظری نمره ۸۰ از ۱۰۰ را کسب کرده است. نمره او از ۹۰ نمره عبارتست از: ۷۲ = ۱۰۰/(۸۰*۹۰) سپس نمره اخلاق حرفه ای (از ۱۰ نمره) را به نمره به دست آمده اضافه کنید.

  • نکته ۱: در جدول ۱ اعداد را میتوان تا حدودی رند کرد مثلا ۲۳.۳۳۳۳ درصد به ۲۵ درصد رند شده است.

نکته ۲: در طراحی سوال محدودیتی بابت تعداد سوالات وجود ندارد و به هرتعدادی که لازم باشد می توانید سوال طرح کنید.

نکته ۳: در طراحی سوالات به سطح سادگی و دشواری دقت کرده و تنوع سوالات ( تستی، تشریحی، کوتاه پاسخ، درست/غلط، جای خالی و . . . ) را رعایت فرمائید.

نکته ۴: بارم بندی را می توانید از ۲۰ یا از ۱۰۰ انجام دهید. طبیعتاً با انتخاب بارم بندی ۱۰۰ نمره انعطاف پذیری بهتری در بارم بندی هر سوال خواهید داشت. ضمن اینکه به راحتی می توانید نمره نهایی را به فرمت ۲۰ نمره تبدیل کنید.

Mission News Theme by Compete Themes.